Tajemnica młodości
zapisana w genach

Czy wiesz że za starzenie skóry w 50%
odpowiadają czynniki genetyczne?

KOSMETYCZNA RULETKA

Kosmetyki dostępne dziś na rynku zwykle dobierane są do rodzaju cery i wieku. Często stosowane są zupełnie przypadkowo. Jeśli nie widzimy efektów – zmieniamy je na inne, „lepsze”, „nowsze”, czy po prostu reklamowane. Taka „kosmetyczna ruletka” sprawia, że tracimy to, co najważniejsze – CZAS. To on odgrywa kluczową rolę, jeśli chcemy zatrzymać młodość naszej skóry. Tymczasem najważniejsze w skutecznej pielęgnacji skóry jest wczesne przeciwdziałanie problemom związanym z procesami jej starzenia oraz precyzyjnie celowana pielęgnacja.

To właśnie geny regulują biologiczny wiek skóry sprawiając, że jej regeneracja jest bardziej lub mniej wydajna. Każdy z nas jest inny i każdy ma inny genotyp. Wiedza na jego temat stwarza możliwość precyzyjnej i skutecznej pielęgnacji oraz daje szansę na zapobieganie i opóźnianie procesów starzenia.

I choć uwarunkowania genetyczne są niezmienne przez całe życie, to znając ich słabe i mocne strony, można tak zaplanować pielęgnację skóry, by jak najdłużej pozostała ona młoda, zdrowa i piękna. Poznanie kodu genetycznego skóry to pierwszy świadomy krok w kierunku spersonalizowanej pielęgnacji, dostarczającej cerze dokładnie tego czego potrzebuje. Kończy się dotychczasowa pielęgnacja skóry, często przypadkowa i nieefektywna.

Dzięki znajomości DNA genokosmetyki stworzone przez Laboratorium Kosmetyczne Dr Wilsz są precyzyjnie dobierane pod kątem występujących problemów skóry – tych które są już widoczne, ale przede wszystkim tych, które będą pojawiać się w przyszłości, a wynikają właśnie z uwarunkowań genetycznych. Prewencyjna pielęgnacja jest kluczowa, by jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd skóry.

Cztery problemy genetyczne

Gen MMP-1, MMP-3

Predyspozycje do degradacji oraz osłabienia włókien kolagenowych.
CEL PIELĘGNACJI – STYMULACJA I OCHRONA KALOGENU

 

Gen BCMO1

Zaburzenia konwersji beta-karotenu do witaminy A
CEL PIELĘGNACJI – PEŁNE ODMŁODZENIE SKÓRY RETINOLEM

 

Gen TERT

Szybkość skracania końcówek chromosomów wpływających na długość życia komórek
CEL PIELĘGNACJI – REGENERACJA SKÓRY I OCHRONA TELOMERÓW

Gen AQP

Wydajność transportu wody do komórek i predyspozycje do jego blokowania
CEL PIELĘGNACJI – NAWODNIENIE SKÓRY I STYMULACJA AQUAPORYN

Jak wykonać test

By wykonać test genetyczny niezbędny jest materiał z którego wyizolowane zostanie DNA. Powszechnie uważa się iż tylko krew jest wiarygodnym materiałem do tego typu badań. Prawda jest jednak taka iż DNA do badania może zostać pozyskane z różnych tkanek, np. z nabłonka z jamy ustnej. Zdecydowaną przewagą badania z wymazu z jamy ustnej jest bezbolesność, ponieważ pobranie jest bezinwazyjne, transport takiej próbki jest mniej problematyczny, a jednocześnie szybko i łatwo w certyfikowanym laboratorium wyizolowany z niej zostanie materiał do badań. Wyniki uzyskane z tego badania będą jak najbardziej wiarygodne.

Przed przystąpieniem do pobrania próbki pamiętajmy o tym by przez około 30 minut przed pobraniem nie jeść, nie pić kolorowych napoi, nie żuć gumy do żucia i nie palić. Celem takich działań jest utrzymanie jamy ustnej w czystości, a co za tym idzie uzyskania materiału pozbawionego niepotrzebnych zanieczyszczeń. Przed samym pobraniem natomiast dobrze jest przepłukać jamę ustną czystą wodą. Samo badanie polega na pocieraniu wacikiem na patyczku wyjętym ze znajdującej się w zestawie próbówki przez jedną minutę wewnętrznej części policzka. Zamknięciu pobranej próbki w tej probówce i dostarczeniu jej do laboratorium.

UE EFPR
UE EFPR
UE EFPR
UE EFPR